XXV PIELGRZYMKA ŚRODOWISK POMOCY SPOŁECZNEJ WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

XXV Pielgrzymka Środowisk Pomocy Społecznej Województwa Lubelskiego
Dnia 27 maja 2026 r. uczestnicy naszego Ośrodka wzięli udział w jubileuszowej Pielgrzymce Środowisk Pomocy Społecznej Województwa Lubelskiego, która odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele wielu ośrodków wsparcia, domów pomocy społecznej, zakładów aktywności zawodowej, warsztatów terapii zajęciowej oraz innych jednostek pomocy społecznej z całego województwa lubelskiego. Spotkanie rozpoczęło się na Kalwarii, gdzie uczestnicy mieli okazję przygotować się modlitewnie do Eucharystii. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Henryk Tomasik. Był to wyjątkowy czas pełen modlitwy, refleksji oraz duchowego umocnienia. Z ogromną dumą informujemy, że uczestnicy naszej „Przystani” mieli zaszczyt aktywnie uczestniczyć w liturgii poprzez niesienie darów oraz odczytanie modlitwy wiernych. Dla naszych podopiecznych było to niezwykle ważne i wzruszające doświadczenie. Podczas wydarzenia wręczyliśmy J.E. Ks. Biskupowi również symbolicznego anioła – pracę wykonaną przez uczestników w ramach zajęć terapeutycznych. Był to wyjątkowy gest płynący prosto z serca, będący wyrazem wdzięczności i zaangażowania naszych podopiecznych. Po części religijnej odbył się piknik integracyjny, występy zespołów oraz prezentacje przybyłych grup, które stworzyły atmosferę radości, życzliwości i wspólnoty.